AZ940-1A-12DSEF
American Zettler
Producto No:
AZ940-1A-12DSEF
Descripción:
10A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC