AZ940-1A-24DEF
American Zettler
Producto No:
AZ940-1A-24DEF
Descripción:
10A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.28 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC