AZ940-1AB-48DE
American Zettler
Producto No:
AZ940-1AB-48DE
Descripción:
10A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 48VDC