AZ9422-1AE-24DEF
American Zettler
Producto No:
AZ9422-1AE-24DEF
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
En stock : 958
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC