AZ9422-1CE-12DEF
American Zettler
Producto No:
AZ9422-1CE-12DEF
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
En stock : 906
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 30 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 400 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC