B0810-2R5105
Eaton - Electronics Division
Producto No:
B0810-2R5105
Descripción:
CAP 1F -20% +80% 2.5V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 1kHz
Series B
Package / Case Radial, Can
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 1 F