B0820-2R5225
Eaton - Electronics Division
Producto No:
B0820-2R5225
Descripción:
CAP 2.2F -20% +80% 2.5V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 1kHz
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 2.2 F