B0N0F40-080-212-090N
Bansbach easylift
Producto No:
B0N0F40-080-212-090N
Fabricante:
Bansbach easylift
Descripción:
STANDARD GAS SPRING
Guía del usuario
Reset Time -
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Length - Extended 8.346" (212.00mm)
Impact Capacity per Cycle -
Cushioning -
Operation -
Product Status Active
Impact Velocity -
Reset Force -
Series -
Type Gas Spring
Technology Pneumatic
Mfr Bansbach easylift
Actuation Force 20.23lbf (90.0N)
Features CeramPro® Treated Rod, Powder Coated Cylinder
Stroke Length 3.150" (80.00mm)