B1860-2R5107-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
B1860-2R5107-R
Descripción:
CAP 100F -20% +80% 2.5V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 2.382" (60.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" Dia (18.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm @ 1kHz
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 100 F