B2100SAF-13
Diodes Incorporated
Producto No:
B2100SAF-13
Paquete:
SMAF
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMAF
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 93pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMAF
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 2 A
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 2A