EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41888C6477M000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.2255
$1.2255
10
$0.96425
$9.6425
50
$0.83562
$41.781
100
$0.723235
$72.3235
500
$0.546402
$273.201
1000
$0.482125
$482.125
2500
$0.449986
$1124.965
5000
$0.433912
$2169.56
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 65mOhm @ 10kHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | B41888 |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.8 A @ 100 kHz |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 60 mOhms |