EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43231B9157M000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.781
$3.781
10
$3.05045
$30.5045
50
$2.62371
$131.1855
100
$2.37956
$237.956
500
$1.769451
$884.7255
1000
$1.647414
$1647.414
2500
$1.586405
$3966.0125
5000
$1.555891
$7779.455
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.000" Dia (25.40mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.05 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | B43231 |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Capacitance | 150 µF |
| Package | Bulk |