Hogar / Diode Arrays / BAS40DW-04-TP-HF
minImg
BAS40DW-04-TP-HF
Micro Commercial Co
Producto No:
BAS40DW-04-TP-HF
Paquete:
SOT-363
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-363
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 30 V
Series -
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C