BAS40Q-7-F
Diodes Incorporated
Producto No:
BAS40Q-7-F
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT23-3
En stock : 9516
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Capacitance @ Vr, F 5pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 200mA