Hogar / Single Diodes / BAS70-02V-HG3-08
minImg
BAS70-02V-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BAS70-02V-HG3-08
Paquete:
SOD-523
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 70V 200MA SOD523
En stock : 4104
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Capacitance @ Vr, F 1.5pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-79, SOD-523
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 125°C
Current - Average Rectified (Io) 200mA