BAS70-04FILM
STMicroelectronics
Producto No:
BAS70-04FILM
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23-3
En stock : 802
Guía del usuario
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 70 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)