BAS70-06Q-7-F
Diodes Incorporated
Producto No:
BAS70-06Q-7-F
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
SCHOTTKY DIODE SOT23
En stock : 3000
Guía del usuario
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 2.5 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C