BAT30CFILM
STMicroelectronics
Producto No:
BAT30CFILM
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)