BAT750-7-F
Diodes Incorporated
Producto No:
BAT750-7-F
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 40V 750MA SOT23-3
En stock : 19289
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 10 ns
Capacitance @ Vr, F 175pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 30 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 750 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 750mA