Hogar / Battery Chargers / BCC1500-12881-LI
minImg
BCC1500-12881-LI
AUTEC POWER SYSTEMS
Producto No:
BCC1500-12881-LI
Descripción:
Industrial Battery Charger, Powe
Guía del usuario
Operating Temperature -
Termination Style IEC 320-C14
Charge Current - Max 5A
Approval Agency -
Battery Cell Size -
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 13.11" L x 6.89" W x 3.54" H (333.00mm x 175.00mm x 90.00mm)
Product Status Active
Weight -
Voltage - Nominal 288V
Series BCC1500
Type Enclosed
Charge Time -
Battery Chemistry -
Power - Max 1.5kW
Mfr AUTEC POWER SYSTEMS
Features -
Package Case
Voltage - Input 100 ~ 264VAC