Hogar / Fuseholders / BK/1A5018-07-R
minImg
BK/1A5018-07-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/1A5018-07-R
Descripción:
FUSE CLIP CARTRIDGE 500V 15A PCB
Guía del usuario
Fuseholder Type Clip
Termination Style PC Pin
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish Silver
Mounting Type Through Hole
Orientation Horizontal
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.197" Dia (5mm)
Series 1AXXXX
For Use With/Related Products 5mm Dia Fuses
Voltage 500V