Hogar / Fuses / BK/ABC-V-18-R
minImg
BK/ABC-V-18-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/ABC-V-18-R
Descripción:
FUSE CERM 18A 250VAC 125VDC 3AB
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 400
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.00465 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 18 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Product Status Active
Series ABC
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V