Hogar / Fuses / BK/AGC-35-R
minImg
BK/AGC-35-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/AGC-35-R
Descripción:
FUSE GLASS 35A 32VAC 3AB 3AG
En stock : 64
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 7350
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0021 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 35 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 70A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series AGC
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 32 V