Hogar / Fuses / BK/AGC-V-.175
minImg
BK/AGC-V-.175
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/AGC-V-.175
Descripción:
FUSE GLASS 175MA 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 175 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Product Status Obsolete
Series AGC
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V