Hogar / Fuses / BK-AMH-350
minImg
BK-AMH-350
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK-AMH-350
Descripción:
FUSE AUTO 350A 125VDC AUTO LINK
En stock : 295
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Response Time -
DC Cold Resistance 0.00014 Ohms
Color -
Approval Agency cURus, UL
Current Rating (Amps) 350 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 20kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 0.787" L x 0.787" W x 0.472" H (20.00mm x 20.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Series AMH
Voltage Rating - DC 125 V