Hogar / Fuses / BK/C519-1.25A
minImg
BK/C519-1.25A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/C519-1.25A
Descripción:
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 2AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 22.961
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.13 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Series C519
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V