Hogar / Fuses / BK/C519-125MA
minImg
BK/C519-125MA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/C519-125MA
Descripción:
FUSE GLASS 125MA 250VAC 2AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.101
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 4.72 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Series C519
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V