Hogar / Fuses / BK/C519-1.6-R
minImg
BK/C519-1.6-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/C519-1.6-R
Descripción:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 2AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 31.156
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.09 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)
Product Status Active
Series C519
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V