Hogar / Fuses / BK/C520-2-R
minImg
BK/C520-2-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/C520-2-R
Descripción:
FUSE GLASS 2A 250VAC 2AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 1.9
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.064 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 2 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.570" L (5.20mm x 14.48mm)
Product Status Active
Series C520
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V