Hogar / Fuses / BK/C520-375-R
minImg
BK/C520-375-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/C520-375-R
Descripción:
FUSE GLASS 375MA 250VAC 2AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.039
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 2.53 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.570" L (5.20mm x 14.48mm)
Product Status Obsolete
Series C520
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V