Hogar / Fuses / BK/ETF-160MA
minImg
BK/ETF-160MA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/ETF-160MA
Descripción:
FUSE BRD MNT 160MA 277VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.07
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1 Ohms
Color -
Approval Agency SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 160 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.329" Dia x 0.303" H (8.35mm x 7.70mm)
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 277 V