Hogar / Fuses / BK/GBB-10-R
minImg
BK/GBB-10-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GBB-10-R
Descripción:
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB
En stock : 420
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.00934 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series GBB
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V