Hogar / Fuses / BK/GDA-250MA
minImg
BK/GDA-250MA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GDA-250MA
Descripción:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.027
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 4.4 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series GDA
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V