Hogar / Fuses / BK/GDA-V-80MA
minImg
BK/GDA-V-80MA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GDA-V-80MA
Descripción:
FUSE CERAMIC 80MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.0011
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 27.9 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 80 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Product Status Active
Series GDA
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V