Hogar / Fuses / BK/GDB-12A
minImg
BK/GDB-12A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GDB-12A
Descripción:
FUSE GLASS 12A 250VAC 5X20MM
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 12 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series GDB
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V