Hogar / Fuses / BK/GDB-200MA
minImg
BK/GDB-200MA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GDB-200MA
Descripción:
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.016
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 6.8 Ohms
Color -
Approval Agency UL, VDE
Current Rating (Amps) 200 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series GDB
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V