Hogar / Fuses / BK/GDC-6.3A
minImg
BK/GDC-6.3A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GDC-6.3A
Descripción:
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM
En stock : 932
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 237.6
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0071 Ohms
Color -
Approval Agency cULus, IMQ, MITI/JET
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 63A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series GDC
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V