Hogar / Fuses / BK/GDC-V-32MA
minImg
BK/GDC-V-32MA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GDC-V-32MA
Descripción:
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.0051
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 21 Ohms
Color -
Approval Agency cULus, IMQ
Current Rating (Amps) 32 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Product Status Active
Series GDC
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V