Hogar / Fuses / BK/GFA-1/50
minImg
BK/GFA-1/50
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GFA-1/50
Descripción:
FUSE BOARD MNT 20MA 125VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 20 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.146" Dia x 0.299" L (3.70mm x 7.60mm)
Product Status Active
Series GFA
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 125 V