Hogar / Fuses / BK/GMA-V-2.5A
minImg
BK/GMA-V-2.5A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GMA-V-2.5A
Descripción:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 4.9
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.046 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CSA, MITI, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Product Status Obsolete
Series GMA
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V