Hogar / Fuses / BK/GMC-3.15A
minImg
BK/GMC-3.15A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GMC-3.15A
Descripción:
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 23
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.025 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, KC-MARK, MITI, UL
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series GMC
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V