Hogar / Fuses / BK/GMC-3.5-R
minImg
BK/GMC-3.5-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GMC-3.5-R
Descripción:
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 5X20MM
En stock : 2409
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 25
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.022 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, KC-MARK, MITI, UL
Current Rating (Amps) 3.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series GMC
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 125 V