Hogar / Fuses / BK/GMD-1.5-R
minImg
BK/GMD-1.5-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GMD-1.5-R
Descripción:
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 5X20MM
En stock : 73
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 25
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.158 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, PSE/JET, UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series GMD
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V