Hogar / Fuses / BK/GMD-1.6A
minImg
BK/GMD-1.6A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GMD-1.6A
Descripción:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 27
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series GMD
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V