Hogar / Fuses / BK/MDA-20-R
minImg
BK/MDA-20-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/MDA-20-R
Descripción:
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB
En stock : 6747
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 483.45
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.004 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 20 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA AC, 10kA DC
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series MDA
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V