Hogar / Fuses / BK/MDA-B-30-R
minImg
BK/MDA-B-30-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/MDA-B-30-R
Descripción:
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 1096.7
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.002465 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA AC, 10kA DC
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series MDA
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V