Hogar / Fuses / BK/MDL-1/100
minImg
BK/MDL-1/100
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/MDL-1/100
Descripción:
FUSE GLASS 10MA 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Response Time Slow Blow
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 10 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series MDL
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V