Hogar / Fuses / BK/MDL-30-R
minImg
BK/MDL-30-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/MDL-30-R
Descripción:
FUSE GLASS 30A 32VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 15581
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0011 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Obsolete
Series MDL
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 32 V