BK-T60100-3C
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
BK-T60100-3C
Descripción:
BULK CLASS T FUSEBLOCK
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 600 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation Horizontal
Product Status Active
Fuse Size 0.819" Dia x 2.949" L (20.80mm x 74.90mm)
Series T600
For Use With/Related Products Class T Fuses
Voltage 600V