Hogar / Fuses / BK3/GBH-V016A6F
minImg
BK3/GBH-V016A6F
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
BK3/GBH-V016A6F
Descripción:
FUSE CERAMIC 16A 500VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 48
Response Time -
Color -
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 16 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Product Status Active
Series GBH-V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 500 V